تبلیغات
وبلاگ خبری صاعقه - احمدی نژاد:برخی به میز چسبیده اند
وبلاگ خبری صاعقه
صاعقه،هر روز با آخرین و بهترین اخبار

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 12 مهر 1390
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور در پنجمین همایش ملی نخبگان جوان که عصر امروز سه‌شنبه در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: راه شکوفایی انسان و یک ملت کار علمی و عالمانه است.


رئیس جمهور تصریح کرد:‌ هر ملتی اهل علم و کار عالمانه باشد، آرزوهای خود را در دسترس دارد اما در غیر این صورت جایگاهش مناسب نیست.

وی با بیان اینکه موتور محرک یک ملت نخبگان هستند، یادآور شد:‌ جمهوری اسلامی ایران از کانال‌های اصلی جوشش نخبگی و نخبگان است؛ اگر نخبگان با احساس مسئولیت پاسخگوی نیازهای کشور باشند، می‌توانند قله‌های ترقی را فتح کنند.

احمدی‌نژاد بر همین اساس حرکت‌آفرینی و کارآفرین بودن را از ویژگی‌های نخبگان دانست و گفت:‌ این تصور که نهادی درست شود و امورات نخبگان را اداره کند، اشتباه است بلکه باید پشتیبانی کرده و موانع را از پیش‌روی آنان بردارد چرا‌که اصل ابتکار عمل و حرکت مستقل مربوط به نخبگان است.

رئیس جمهور ادامه داد: تأسیس بنیاد ملی نخبگان در مرحله اول برای پشتیبانی است اما خود نخبگان باید به میدان آمده و با تصمیم‌گیری کشور را بسازنند.

وی با بیان اینکه اگر گفته شود تحصیل، کار و شغل نخبگان باید توسط این بنیاد انجام گیرد، درست نیست، افزود: در این صورت همین وضع موجود را خواهیم داشت؛ اعتبارات زیادی برای پژوهش تخصیص داده می‌شود اما به طور کامل در جهت پیشرفت کشور هزینه نمی‌شود.

احمدی‌نژاد تصریح کرد:‌ دولت و مدیران باید بخش تازه را بیدار کنند و به سراغ توانمندی‌‌های نخبگان بروند و نیازهای جامعه را براساس کار نخبگان تعریف کنند، حتی به میزان کمی که این کار صورت گیرد، هر روز شاهد نوآوری‌های فراوانی خواهیم بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه خداوند یک فرصت را برای زندگی به همه ما داده و این فرصت یک بار بیشتر اعطا نمی‌شود، اظهار داشت: در قیاس با کل زمان عالم هستی این مدت که در اختیار انسان قرار داده شده، بسیار کوتاه است و تمام آن نیز به طور طبیعی قابل استفاده نیست.

وی افزود: کار ویژه‌ای را که انسان می‌خواهد در این مدت انجام دهد، محدود است و باید هم این دنیا را بسازد و در آن سعادتمند شود و هم باید حیات ابدی متعالی را برای خود تعیین کند، از این‌رو باید حتی از ثانیه‌ها نیز استفاده کرد و همه مسئول خود هستند.

احمدی‌نژاد با تأکید براینکه امروز ایران به دو دلیل باید ساخته شود، تصریح کرد: دلیل اول شایستگی ملت ایران است و آنها باید در بالاترین طراز جهانی زندگی کنند چرا‌که اگر سهم ایران را از فرهنگ و تمدن جهان برداریم، چیزی در چنته بشریت باقی نمی‌ماند.

رئیس جهمور با تأکید براینکه ساخته شدن ایران و توجه به آن یک کار ناسیونالیستی نیست، افزود: برخی وقتی اسم ایران می‌آید، برآشفته می‌شوند، در‌حالی‌که اشتباه می‌کنند چرا‌که ایران کانون فرهنگ و تمدن جهان است.

وی ادامه داد:‌ ایرانی یعنی یگانه‌پرستی،‌ عدالت، آزادی، آزادگی، انسانیت، عشق و محبت و این، تاریخ، ادبیات، هنر، فرهنگ و میراث فرهنگی ماست و باید برپایه آن ایران را بسازیم.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ملتی زمانی موفق است که با الگوهای خود کشورش را بسازد، افزود: الگوهای وارداتی به عنوان تجربه و سرمشق هستند اما مبنای عملی به شمار نمی‌روند.

رئیس جمهور گفت: 50 سال الگوهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی خارجی را غربی‌ها پیاده می‌کنند و باید گفت زمانی که ایران در اوج تمدن بود، آنها کجا بودند، در حال حاضر نیز حاصل تمدنشان جنگ، فقر، غارت، فاصله طبقاتی است.

وی علت دوم را نیاز امروز جامعه بشری دانست و گفت: مارکسیسم مرد و موفق نشد؛ با شعار عدالت جلو آمد اما بزرگترین تقصیر را بر بشریت تحمیل کرد.

احمدی‌نژاد ادامه داد: جهان امروز نیازمند یک اندیشه و فرهنگ جدید است و باور من این است که ملتی که می‌تواند این خلا را در جهان پر کند، ملت ایران و قشری که به این نیاز بشریت پاسخ دهد، جوانان عالم و هوشمند ایرانی هستند.

رئیس جمهور تأکید کرد: سفارش من به خود و همکارانم این است که بگذارید جوانان وارد این عرصه‌ها شوند چرا‌که برخی چسبیدند و میز را رها نمی‌کنند.

وی ادامه داد: اینقدر به جوانان گیر ندهید؛ قرار است ایران بر بام جهان بنشیند و همین جوانان قرار است این کار انجام دهند. باید فرصت‌ها را در اختیار جوانان قرار داد، البته این به معنای این نیست که جوانان به بهترین شکل از فرصـت‌ها استفاده می‌کنند.طبقه بندی: سیاسی، 
ارسال توسط محمد امین زمانی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به محتویات سایت،این سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

http://casino.us.org