تبلیغات
وبلاگ خبری صاعقه - رفسنجانی:اخلاقیات افول کرده
وبلاگ خبری صاعقه
صاعقه،هر روز با آخرین و بهترین اخبار

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 12 مهر 1390
به گزارش صاعقه به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار معاون و اعضای حوزه ستادی معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد ‌با اشاره به اخلاق‌محور بودن برنامه‌های فرهنگی امسال دانشگاه و نیاز بسیار بالای جامعه ‌به اخلاق و مباحث فرهنگی گفت: قرآن کریم وقتی می‌خواهد از نماز ستایش کند، می‌گوید این فریضه بازدارنده انسان از فحشا و منکر است و نیز زمانی که می‌خواهد‌ پیامبر گران‌قدر اسلام را توصیف کند، ایشان را با «خلق عظیم» وصف می‌کند. 


وی با اظهار تأسف از گسترش مفاسد، دروغ و بداخلاقی‌ها در جامعه، اخلاق اسلامی را وجود ملکه بازدارنده انسان مسلمان و مؤمن از خطاها و پلیدی‌ها و ضامن مراعات حقوق مردم و فضائل خواند و تصریح کرد: اگرچه در جامعه ما به وفور از اخلاق اسلامی دم زده و برنامه‌های بسیاری نیز ساخته می‌شود، اما متأسفانه آنچه اکنون در برخی مراکز تصمیم‌گیر و به‌تبع آن بعضی رسانه‌ها و جراید جامعه اتفاق می‌افتد و عمل می‌شود، به‌گونه دیگری است. 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظا‌م با ابراز نارضایتی از افول اخلاقیات در جامعه اسلامی تأکید کرد: آثار دروغ، تهمت، بداخلاقی و بی‌حساب و کتاب حرف زدن به سرعت در جامعه گسترش می‌یابد و مانند خوره پایه‌های اعتماد مردم را از بین می‌برد. 

هاشمی رفسنجانی با اشاره به این‌که دین مبین اسلامی در ذات خود ظرفیت اصلاح و الگو ساختن جامعه را دارد، گفت: پیامبر عظیم‌الشأن اسلام در مدت 10 سال از جامعه جاهلی آن روز عرب، مدینه‌النبی را ساخت، به گونه‌ای که روح تعالیم اسلام به سرعت در بیشتر نقاط دنیا گسترش یافت و مردم سایر کشورها خود به استقبال اسلام می‌رفتند. 

وی با اشاره به این‌که صدور انقلاب اسلامی با الگوسازی تحقق خواهد یافت، تصریح کرد: اگر ما توانستیم جامعه‌ای صالح، سالم و صادق داشته باشیم، نیاز به تبلیغ برای صدور انقلاب نداریم، چرا‌که خود مردم به سراغ ما خواهند آمد. 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضروری‌ترین نیاز کنونی جامعه را احیای عملی ارزش‌های اخلاقی خواند و تصریح کرد: مصادیق فردی و اجتماعی اخلاق اسلامی و فرهنگ دینی باید در اولویت آموزش قرار گیرد و جوانان نیز تلاش کنند تا در آزمایشگاه وجدان خود اخلاق را بسنجند و به آن عمل کنند. 

هاشمی رفسنجانی در پایان با تشکر از اقدامات و موفقیت‌های معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد‌، کسب رتبه‌های برتر در مسابقات و جشنواره‌های گوناگون دینی، فرهنگی را نشانه توجه به مباحث فرهنگی و اخلاقی در دانشگاه آزاد‌ خواند و افزود: هرچند متأسفانه دستاوردهای علمی و فرهنگی این دانشگاه مورد بی‌مهری برخی دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای قرار می‌گیرد، ولی باید روند رو به رشد و تعالی این امور کماکان حفظ شود. 

در ابتدای این دیدار ‌مظاهری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد ‌گزارشی از عملکرد، برنامه‌ها و اهداف این معاونت عنوان و رویکرد امسال این معاونت را «اخلاق‌مداری، هویت دینی و توسعه فرهنگی» خواند و تصریح کرد: توسعه منابع مالی و انسانی در حوزه فرهنگی دانشگاه آزاد می‌تواند موفقیت‌ها و برنامه‌های این معاونت را مضاعف و گسترش دهد. 

همچنین حجت‌الاسلام حبیبی معاون برنامه‌ریزی این ستاد با اشاره به 
سه گام برنامه راهبردی و تحول فرهنگی دانشگاه آزاد‌، پیشنهاداتی ازجمله ‌‌‌هماهنگ‌سازی ساختار حوزه‌های معاونت فرهنگی با سایر بخش‌ها، ‌اصلاح ساختار بودجه حوزه فرهنگی، ‌تأیید شاخص‌های فرهنگی در رتبه‌بندی واحدهای دانشگاهی، ‌باز تعریف دستورالعمل‌های انتصاب رؤسای واحدهای دانشگاهی،‌ شفاف‌سازی و تقسیم کار نهادهای فرهنگی داخل دانشگاه و ‌تجمیع فعالیت‌های فرهنگ محور در حوزه معاونت فرهنگی را ‌در جهت بهبود و تسریع در برنامه‌های فرهنگی آینده دانشگاه آزاد ارائه‌ کرد.طبقه بندی: سیاسی، 
ارسال توسط محمد امین زمانی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به محتویات سایت،این سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

http://casino.us.org