تبلیغات
وبلاگ خبری صاعقه - بند ناف جهان+عکس
وبلاگ خبری صاعقه
صاعقه،هر روز با آخرین و بهترین اخبار

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 12 مهر 1390
به گزارش صاعقه به نقل از ایسنا، در این یافته‌ها كه در مجله Astrophysical Journal منتشر شده، محققان موفق به شناسایی شاهدی از یك رشته گسترده از ماده شدند كه كهكشان راه شیری را به خوشه‌های كهكشانی دیگر متصل كرده و آنها نیز به شكل مشابهی با بقیه جهان متصل هستند.
به گفته دكتر استفان كلر از دانشكده تحقیقات نجوم و فیزیك نجومی، این محققان با آزمایش موقعیت گروه‌بندی‌های قدیم ستارگان، موسوم به خوشه‌های كروی دریافتند كه خوشه‌ها به جای این كه در جای جای آسمان پخش باشند، یك سطح محدود را در اطراف كهكشان راه شیری شكل داده‌اند. همچنین همراهان ماهواره‌ای كوچك این كهكشان نیز در این سطح قرار داشتند.

به گفته محققان، این رشته خوشه‌های ستاره‌ای اطراف كهكشان راه‌شیری، این كهكشان را تغذیه كرده‌اند.

به گفته كلر، دو نوع ماده باعث شكل‌گیری جهان شده كه یكی ماده غالب و مرموز تاریك و دیگری ماده معمولی به شكل كهكشانها، ستارگان و سیارات است. در نتیجه وقوع مهبانگ و غلبه ماده تاریك، ماده معمولی مانند كف بر روی موج، در صفحات و رشته‌های گسترده به هم متصل در طول فضاهای خالی عظیم كیهانی هدایت شده است. اگرچه، گرانش، ماده را بر روی این رشته‌های به هم پیوسته تا بزرگترین توده‌های ماده كشیده است و طبق یافته‌های دانشمندان، خوشه‌های كروی و كهكشانهای ماهواره‌ای كهكشان راه شیری، این رشته كیهانی را دنبال كرده‌اند.طبقه بندی: خواندنی، 
ارسال توسط محمد امین زمانی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به محتویات سایت،این سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

http://casino.us.org