تبلیغات
وبلاگ خبری صاعقه - کالای چینی سوغات کربلا
وبلاگ خبری صاعقه
صاعقه،هر روز با آخرین و بهترین اخبار

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 13 مهر 1390
به گزارش صاعقه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری، از قدیم سوغات کربلا مهر و تسبیح و خرما بوده است، اما متاسفانه امروز با توجه به فراوانی اجناس چینی در بازارهای عراق، مشاهده می شود بعضی از زوار بیشترین وقت خود را در بازار به سر می‌برند و این در حالی است که تمام این کالاها در کشور و شهر محل اقامت آنان پیدا می شود.

در اسلام به خرید سوغات برای برگشت از سفر مسافران سفارش شده ، اما هر سفر هدیه و سوغات مخصوص خود را دارد، بویژه سفر عتبات عالیات که جای خود دارد.
بر اساس مشاهدات خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج به کربلای معلی از بازارهای اطراف حرم امام حسین (ع) و همچنین حرم حضرت ابوالفضل (ع) ، بسیاری از زائران ایرانی که وارد کربلا می شوند، علاوه بر زیارت و شرکت در نمازهای جماعت در راه برگشت به محل اقامت خود سری هم به بازارهای اطراف می زنند.
بیشتر زائران ایرانی به صورت گروهی به عتبات عالیات سفر کرده اند و ترجیح می دهند بجای خرید کالاهای غیرضروری ، فقط به خرید کفن ، مهر ، تسبیح و انگشتر اکتفا کنند، تا پس از تبرک به حرمین، به عنوان یک هدیه معنوی برای خانواده و اقوام ببرند.

بسیاری از فروشندگان مغازه های اطراف حرم ها به زبان فارسی آشنایی دارند و علاوه بر برخورد مناسب با زائران ایرانی ، اسکناس های کشورمان را برای خرید کالا می پذیرند.

همچنین چند صرافی اطراف حرم ها نیز وجود دارد، تا چنانچه افرادی دلار یا دیگر ارزها را همراه دارند، به دینار عراق یا ریال ایران تبدیل کنند.

در برخی خریدهای زائران ایرانی ، مدیران کاروان ها یا افرادی که قبلا به کربلا آمده اند ، به عنوان راهنما در بازار آنها را برای خرید راهنمایی می کنند.

از دیگر مواردی که در خریدهای زائران ایرانی به چشم می خورد، می توان به خرید پارچه چادر مشکی یا چادر نماز به عنوان بهترین سوغاتی زنانه اشاره کرد، زیرا که زنان مسلمان ایران چادر را به عنوان حجاب برتر برای خود انتخاب کرده اند.

محمدی مدیر یکی از کاروان ها که از تهران به عتبات عالیات سفر کرده است، در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه بهترین سوغات کربلا چیست، گفت: از قدیم سوغات کربلا مهر و تسبیح و خرما بوده است، اما متاسفانه امروز با توجه به فراوانی اجناس چینی در بازارهای عراق، بعضا مشاهده می شود بعضی از زوار بیشترین وقت خود را در بازار بسر می برند و این در حالی است که تمام این کالاها در کشور و شهر محل اقامت آنان پیدا می شود. 

محمدی از زائران خواست با توجه به محدودیت زمان سفر در عتبات عالیات ، سعی کنند، از حضور در فضای معنوی و عبادت در حرم ها بیشتر استفاده کنند.طبقه بندی: سیاسی،  فرهنگی، 
ارسال توسط محمد امین زمانی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به محتویات سایت،این سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

http://casino.us.org