تبلیغات
وبلاگ خبری صاعقه - كنترل سریع حریق با فناوری ایرانی دستگاه اعلام حریق جنگل با تلفن همراه طراحی و ساخته شد
وبلاگ خبری صاعقه
صاعقه،هر روز با آخرین و بهترین اخبار

محققان یكی از شركت‌های دانش بنیان استان گلستان برای نخستین بار در كشور موفق به طراحی و ساخت دستگاه اعلام حریق جنگل به وسیله تلفن همراه شدند.

به گزارش صاعقه به نقل از ایسنا،مهندس نوروزی، مدیر عامل شركت سازنده این دستگاه در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به آتش‌سوزی‌های رخ داده در جنگل‌های گرگان، لرستان و .... اظهار كرد: این دستگاه كه همانند تلفن همراه بوده و دارای سیم كارت است، می‌تواند بلافاصله پس از تشخیص حریق و آتش‌سوزی از طریق سنسورهای دود با شماره ذخیره شده در دستگاه تماس گرفته و مسؤولان را برای مهار آتش‌سوزی مطلع كند.

وی افزود: دستگاه اعلام حریق، انرژی خود را به صورت كامل از نور خورشید دریافت كرده و می‌تواند دود را در محدوده 200 تا 300 متری تشخیص دهد. این طرح می‌تواند با طراحی بر روی دوربین‌های مدار بسته وجود آتش و حریق را در محدوده 5 كیلومتری خود تشخیص داده و به شماره‌های ثبت شده در حافظه دستگاه اطلاع دهد.

نوروزی ادامه داد‌: منابع طبیعی و جنگل‌های زیبای كشور را می‌توان با تولید این دستگاه كه هزینه‌ای حدود 50 هزار تومان در پی دارد و همچنین نصب این دستگاه در زوایای پنهان، جنگل را از خطر آتش سوزی و نابودی نجات داد.

مدیرعامل شركت سازنده این دستگاه در پایان اظهار امیدواری كرد كه این دستگاه را كه می‌تواند بهترین و با صرفه‌ترین راه برای حفظ اماكن و معابر مهم از خطر آتش‌سوزی باشد، با حمایت مسوولان ذی‌صلاح به تولید انبوه برساند.
طبقه بندی: فناوری، 
ارسال توسط ملیحه باغشاهی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به محتویات سایت،این سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

http://casino.us.org