تبلیغات
وبلاگ خبری صاعقه - ایران در حوزه نانو فناوری منسجم عمل كرده‌ است
وبلاگ خبری صاعقه
صاعقه،هر روز با آخرین و بهترین اخبار

به گزارش صاعقه به نقل از ایرنا، دكتر رسول دیناروند در حاشیه بازدید از چهارمین جشنواره فناوری نانو گفت: مركز تحقیقات نانوفناوری دانشگاه علوم پزشكی تهران، پروژه‌های متعددی با حمایت ستاد توسعه نانوفناوری انجام داده است كه برخی از پژوهش‌ها منجر به تولید محصول شده‌اند و بقیه مسیر ورود به بازار را طی می‌كنند.
رئیس دانشكده داروسازی دانشگاه تهران با اشاره به فعالیت‌های ایران در زمینه‌ فناوری نانو گفت: جای غرور و افتخار دارد كه خوشبختانه در حوزه نانو پیشرفت بسیار منسجمی داشته‌ایم. در حوزه‌ تولید علم، تولید فناوری و تبدیل ایده‌های فناورانه به محصولات شاهد پیشرفت هستیم، محصولات و تجهیزات زیادی وارد بازار شده‌اند و این حوزه یكی از حوزه‌هایی است كه كشورمان در آن موفق عمل كرده است.
دیناروند ضمن تاكید بر كاربردهای مختلف فناوری نانو در همه‌ی حوزه‌ها گفت: این فناوری در حوزه پزشكی و داروسازی و به ویژه خصوص در بیماری‌هایی مانند سرطان كه درمان آنها دشوار است عملكرد بهتری خواهد داشت؛ چرا كه در فناوری نانو سعی داریم اثربخشی دارو را افزایش و عوارض آن را كاهش دهیم. یعنی می‌توانیم با ساختارهای مختلف نانو، دارو را به سلول بیمار و سرطانی برسانیم بدون اینكه به سلول‌های سالم آسیب برسد.
چهارمین نمایشگاه فناوری نانو از 13 تا 17 مهرماه 1390 از سوی ستاد توسعه فناوری نانو در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.


طبقه بندی: فناوری، 
ارسال توسط ملیحه باغشاهی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به محتویات سایت،این سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

http://casino.us.org