تبلیغات
وبلاگ خبری صاعقه - کیفر خواست علیه پدر سنگ دل باربد+عکس
وبلاگ خبری صاعقه
صاعقه،هر روز با آخرین و بهترین اخبار

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 18 مهر 1390
به گزارش صاعقه به نقل از مشرق، باربد كودك دوونیم ساله‌ای بود كه 27 اردیبهشت سال‌جاری توسط پدرش محمد با بنزین سوزانده ‌شد.

محمد، زمانی اقدام به این كار كرد كه همسر و پدر همسرش در خانه نبودند. او ابتدا وارد خانه پدرزنش ‌شد و باربد را در آغوش گرفت و به اتاقی برد و برای اینكه كسی نتواند وارد شود، در را قفل كرد و سپس كودك را به آتش كشید. او در جریان این آتش‌سوزی خودش هم دچار آسیب شد و هر دو در بیمارستان مدنی كرج تحت درمان قرار گرفتند.
 

 
مادر باربد كه بعد از انتقال پسرش به بیمارستان در جریان سوختن او قرار گرفت، به ماموران گفت: من و شوهرم مدت‌ها بود كه از هم جدا زندگی می‌كردیم. محمد، باربد را با خود برده ‌بود و می‌گفت او را پس نمی‌دهد تا اینكه یك هفته قبل از حادثه او را پیش یكی از اقوام برده‌ و گفته‌ بود حاضر است در قبال گرفتن پول، بچه را به من بدهد. من هم پولی را كه خواسته ‌بود تهیه كردم و پسرم را گرفتم. این زن ادامه داد: محمد به شیشه اعتیاد داشت و در حالی كه مسوولیت نگهداری از خواهران و برادرانش با او بود، ورشكسته شد. او یك‌بار به خاطر چك‌های برگشتی به زندان افتاد. زندگی ما خیلی آشفته ‌بود و دیگر نمی‌توانستیم با هم زندگی كنیم. اعتیاد محمد آنقدر شدید بود كه مرتب من را كتك می‌زد. نتوانستم تحمل كنم و از او جدا شدم. مدتی بود كه مجهول‌المكان بود و من نمی‌توانستم او را پیدا كنم تا اینكه خودش آمد و بچه را داد.

مادر باربد گفت: من و باربد در خانه پدرم زندگی می‌كردیم. آن روز ما برای انجام كاری بیرون رفته ‌بودیم. باربد پیش مادرم بود. محمد وارد خانه شده و به زور باربد را برداشته و به اتاقی برده ‌بود. مادرم نتوانست جلو محمد را بگیرد.

تحقیقات بیشتر پلیس نشان داد محمد مدتی جلو خانه كمین كرده و منتظر خروج همسر و پدرزنش شده و بعد وارد آنجا شده بود. همچنین فاش شد او یك بطری بنزین با خود برده بود تا آتش به پا كند اما حین سوزاندن پسر خردسال، خودش هم دچار آتش‌سوزی شد و در نهایت مادربزرگ باربد، با شلنگ آب شعله‌ها را خاموش كرد. تحقیقات پلیسی- قضایی پیرامون این پرونده در حالی ادامه داشت كه پزشكان اعلام كردند فقط یك معجزه می‌تواند كودك را نجات دهد، چراكه او دچار 70درصد سوختگی شده و تقریبا تمام قسمت‌های بدنش آتش گرفته ‌است. عمق سوختگی‌ها هم بسیار زیاد است. پزشكان همچنین گفتند پدر باربد هم دچار 50 درصد سوختگی شده البته قسمت‌های غیرحساس بدن این مرد سوخته ‌است.

باربد حدود دو ماه بعد از این حادثه در بیمارستان شهید مطهری تهران جان خود را از دست داد و پرونده با اتهام قتل به جریان افتاد. محمد بعد از سه ماه بستری در بیمارستان سرانجام به دادسرا منتقل شد و اتهام قتل فرزندش را انكار كرد. او گفت: نمی‌خواست باربد را آتش بزند و هدفش فقط خودسوزی بود. او گفت: باربد پسر من بود و دوستش داشتم و هرگز حاضر نبودم زجر پسرم را ببینم. به خاطر شرایطی كه داشتم، می‌خواستم خودم را از بین ببرم اما باربد در آغوشم بود و می‌ترسید و همین باعث شد او هم آتش بگیرد.

 
این ادعا باید مورد بررسی بازپرس قرار می‌گرفت به همین خاطر وی دستور داد پزشكی قانونی در این خصوص اظهار نظر كند. متخصصان پزشكی قانونی كهریزك كه جسد باربد را مورد بررسی قرار داده ‌بودند، اعلام كردند نوع سوختگی باربد و شدت آن نشان می‌دهد این كودك را آتش‌ زده و بنزین مستقیما روی او ریخته شده ‌است. با اعلام این نظریه ادعای پدر باربد رد و این مرد 32ساله در قتل پسرش مجرم شناخته ‌شد.
 
رامین وفاتبار، وكیل‌مدافع باربد كه از همان ابتدا وكالت مادر باربد را برعهده ‌داشت و از سوی انجمن حمایت از حقوق كودك نیز پیگیر پرونده‌ بود، دیروز در این‌باره به خبرنگار ما گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده تحقیقات در مرحله دادسرا تمام و كیفرخواست علیه پدر باربد به اتهام آتش‌زدن و قتل این كودك دوونیم ساله صادر و پرونده برای محاكمه متهم به دادگاه‌كیفری استان البرز فرستاده ‌شده است. بنابراین ما منتظر ابلاغیه و تعیین زمان محاكمه این مرد هستیم.

وفاتبار اضافه ‌كرد: با توجه به اینكه مطابق قانون، پدر در قتل فرزندش قصاص نمی‌شود، باید دید دادگاه بعد از محاكمه چه تصمیمی در این خصوص خواهد گرفت اما آنچه مسلم است قتل باربد افكار عمومی را به شدت تحت تاثیر قرار داده ‌است و مادر باربد و انجمن حمایت از حقوق كودك نیز شاكیان این پرونده ‌هستند.طبقه بندی: حوادث، 
ارسال توسط ملیحه باغشاهی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به محتویات سایت،این سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

http://casino.us.org