تبلیغات
وبلاگ خبری صاعقه - انستیتو ملی بازی سازی راه اندازی می شود
وبلاگ خبری صاعقه
صاعقه،هر روز با آخرین و بهترین اخبار

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 20 مهر 1390
به گزارش صاعقه به نقل از  ایرنا ،دكتر 'بهروز مینایی' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: دوره های آموزشی بازی های رایانه ای در قالب چندین رشته تخصصی ارایه می شود كه هر یك از این رشته ها شامل دروس عمومی، پایه و تخصصی است و در پایان هریك از این دوره ها به دانش آموختگان گواهینامه رسمی از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای اهدا می شود.
وی افزود: دسترسی به كتابخانه تخصصی، فضای آموزشی مناسب، كلاسهای مجهز به فناوری های روز و برنامه ریزی دقیق آموزشی براساس آخرین روشهای بین المللی در زمینه ساخت بازی از ویژگی های 'انستیتو ملی بازی سازی' است.
به گفته رییس بنیاد بازی های رایانه ای رشته های تخصصی برنامه نویسی بازی های رایانه ای با استفاده از موتورهای آماده، صدا و موسیقی در بازی های رایانه ای، طراحی بازی، اصول هنر دوبعدی در بازی های رایانه ای، اصول هنر سه بعدی در بازی های رایانه ای در این انستیتو تدریس خواهد شد.
وی افزود: رشته های برنامه نویسی موتور بازی های رایانه ای، اصول انیمیشن مورد نیاز برای بازی های رایانه ای، مدیریت پروژه های بازی، تست و كنترل كیفی بازی از برنامه های آتی این انستیتو در زمینه آموزش بازی سازی است.
مینایی همچنین از ایجاد رشته بازی های رایانه ای از سال تحصیلی 91-92 در مقطع تحصیلی كارشناسی ارشد خبر داد.
وی افزود: سرفصل های درسی این رشته در شش ماه آینده نهایی می شود و به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد رسید.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای خاطرنشان كرد: مجوز ایجاد این رشته در سال تحصیلی 91 صادر شده و قرار است استادان این دوره ها از میان استادان رشته های یاد شده و دوره دیده در كلاس های كوتاه مدت بنیاد ملی بازی های رایانه ای انتخاب شوند.
وی از مذاكرات اولیه بنیاد ملی بازی های رایانه ای با دانشگاه های عرضه كننده رشته های بازی رایانه ای (گیم) در دنیا از جمله آلمان خبر داد و خاطرنشان كرد: براساس مذاكرات اولیه از مدرسان بازی های رایانه ای از كشورهای هلند، بلژیك و آلمان به منظور آموزش نیروی انسانی وارد ایران استفاده خواهد شد.


طبقه بندی: فناوری، 
ارسال توسط ملیحه باغشاهی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به محتویات سایت،این سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

http://casino.us.org