تبلیغات
وبلاگ خبری صاعقه - روش های مقابله با یک بیماری شیرین
وبلاگ خبری صاعقه
صاعقه،هر روز با آخرین و بهترین اخبار

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 17 آبان 1390
به گزارش گروه صاعقه به نقل از مشرق، شما ممکن است اضافه وزن داشته باشید یا در خانواده شما افرادی سابقه ابتلا به دیابت داشته باشند و به همین علت خود را در خطر دیابت می بینید، اما باید به شما بگوییم، میتوانید با انجام یکسری کارهای ساده و پیروی از چند دستورالعمل، احتمال ابتلا به آن را تا 80 درصد کاهش دهید.

محققان با زیر نظر گرفتن تقریبا 100 هزار زن، 50 تا 71 ساله در مدت 10 سال که به هنگام شروع این آزمایش مبتلا به دیابت نبوده اند در پی کشف راه هایی برای جلوگیری از این بیماری در سنین پایین تر بودند. در پی این آزمایشات و تحقیقات آن ها یافتند، افرادی که از یکسری قوانین خاص پیروی میکردند کمتر به دیابت مبتلا شده اند.


وزن متناسب:

منظور از وزن، داشتن وزنی متناسب با قد شما است.شما باید با استفاده از فرمول خاصی میزان تناسب خود را به دست آورید. این عدد باید بین 20 تا 25باشد. از 25 تا 30 شما اضافه وزن دارید و بیشتر از آن نیز شما مبتلا به چاقی هستید. بهتر است همیشه سعی کنید تا عدد مربوط به شما کمتر از 25 باشد.

برای اندازه گیری BMI خود از این فرمول کمک بگیرید: قد(m)×قد(m)/وزن(kg)                                 ورزش کنید:

همیشه برای خود یک برنامه منظم ورزش کردن مانند برنامه قرارهای اداریتان در نظر داشته باشید. این ورزش باید به گونه ای باشد که ضربان قلب شما را بالا ببرد و به مدت 20 دقیقه این ضربان ادامه داشته باشد.
سیگار را ترک کنید:

افرادی که در این آزمایش شرکت کرده بودند و کمتر دچار دیابت شدند غالبا افرادی بودند که سیگار نمیکشیدند یا ده ها سال بود که ترک کرده بودند. پس از همین امروز سعی در ترک سیگار کنید.
غذای مناسب:

از مقدار شکر و شیرینی مصرفی خود بکاهید. سعی کنید بیشتر  از موادی که دارای فیبر هستند استفاده کنید و همچنین از غذاهایی استفاده کنید که دارای چربی طبیعی هستند.

طبقه بندی: خواندنی، 
ارسال توسط ملیحه باغشاهی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به محتویات سایت،این سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

http://casino.us.org