تبلیغات
وبلاگ خبری صاعقه - اولین انتخابات مصر
وبلاگ خبری صاعقه
صاعقه،هر روز با آخرین و بهترین اخبار

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 8 آذر 1390
به گزارش فارس، اولین روز از اولین مرحله انتخابات پارلمانی (مجلس ملت) درحالی امروز برگزار شد که مصری‌ها از آن استقبال بی‌نظیر و بی‌سابقه‌ای داشتند.

انتخابات امروز مصر در 9 استان این کشور یعنی قاهرة، اسکندریة، اسیوط البحر الاحمر، الاقصر، الفیوم، دمیاط، پورت سعید و کفر الشیخ برگزار شد و درحالی که ساعت برگزاری انتخابات از ساعت 8 بامداد تا 19 اعلام شده بود، به علت استقبال گسترده مردم تا ساعت 21 تمدید شد.

رای‌دهندگان مصری از ساعت‌ها پیش از باز شدن درب شعب اخذ رای با بستن صف‌های طولانی اسقبال بی‌نظیر و بی‌سابقه خود از این انتخابات را به منصه ظهور رساندند، این درحالی است که صف‌های طویل رای دهندگان مصری که در برخی شعب به کیلومترها می‌رسید، لحظه‌ای کوتاه نشد.

همچنین از نکات بسیار قابل توجه این‌که روز اول انتخابات پارلمانی مصر بدون هیچ خشونتی برگزار شد.

جوانان التحریر نیز پس از این‌که روز گذشته در حضور یا عدم حضور در انتخابات اختلاف نظر داشتند، سرانجام به این نتیجه رسیدند که به صورت گروهی و نوبتی در میدان حاضر شده تا هم در انتخابات مشارکت داشته باشند و هم میدان را خالی نکنند تا نیروهای داخلی و امنیتی مصر به داخل میدان یورش بیاورند و در صفوف انقلابیون رسوخ کنند.

اما مبارک که به مدت سی‌سال اولین شخصیت مصر بود که در انتخابات حاضر می‌شد و رای خود را به صندوق‌ می‌ریخت، امروز و پس از سرنگونی رژیمش ترجیح داد که بسان دولتمردان و پسرانش در زندان طره که در سکوت مطلق فرو رفته بود، روند انتخابات را دنبال کند.

فردا روز دوم مرحله اول انتخابات پارلمانی مصر (مجلس ملت) برگزار خواهد شد.


ارسال توسط محمد امین زمانی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به محتویات سایت،این سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

http://casino.us.org