تبلیغات
وبلاگ خبری صاعقه - ندای وظیفه تو را می خواند...
وبلاگ خبری صاعقه
صاعقه،هر روز با آخرین و بهترین اخبار

مرتبه
تاریخ : شنبه 15 بهمن 1390
 نسخه جدید از سری بازی های COD وارد بازار شده و بار دیگر بیشتر افراد علاقمند به بازی های سبک تیر اندازی را جلوی کامپیوترها میخکوب کرده است.

بازی COD MW3 چند ماه پیش و در بهبوه ورود بازی های متفاوت وارد بازار شد و توانست رکورد پیش فروش را که متعلق به نسخه قبلی این سری یعنی MW2 بود را بشکند و با اختلاف در صدر جدول بایستد.
با توجه به اینکه این بازی از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است این هفته به سراغ بررسی این بازی می رویم:

داستان بازی:

داستان این قسمت از بازی دقیقا از جایی شروع می شود که MW2 به پایان رسید. در پایان قسمت دوم از جنگ های مدرن ما به کاپیتان شپرد رسیدیم و در پی درگیری ای که شپرد با کاپیتان پرایس و سوپ مک تاویش داشت، مک تاویش زخمی شد اما بالاخره با پرتاب چاقو شپرد را کشت.

پس از آن نیکولای به کمک پرایس و مک تاویش آمد اما در این جا MW2 به پایان رسید و ادامه داستان به MW3 واگذار شد. این بار بازی از جایی در هند شروع می شود، جایی که پرایس و نیکولای به دنبال یک دکتر می گردند تا دوباره مک تاویش را به دنیا بازگردانند. در اینجا پرایس با یوری آشنا می شود و تا انتهای بازی شما در نقش یوری بازی خواهید کرد.

سپس به جایی در منهتن آمریکا میرویم، محلی که سروان سندمن به همراه گروهش که شما در اینجا نقش یکی از اعضای تیم او به نام  FROST را به عهده داریددر پی دفاع در مقابل ارتش روسیه هستند که به آمریکا یورش برده اند.

اگر این سری بازی ها را از ابتدا انجام داده باشید با داستان کلی بازی آشنا هستید و می دانید که کاپیتان پرایس و کاپیتان مک تاویش دو دوست و دو همکار هستند که از ابتدای بازی MW1 در کنار هم می جنگند. این دو نفر به دنبال خرابکار بزرگی به نام Makarov می گردند که با اعمال خشونت بار خود موجب اذیت جهانیان شده است. افرادی که مرحله No Russian  را در بازی MW2 انجام داده اند به خوبی با خشونت های این فرد اشنا هستند و می دانند که او به هیچکس رحمی نمی کند.این بار ماکاروف به دنبال این است تا جهان را به سلطه خودش در آورد و در این راه حتی به رئیس جمهور کشور خود نیز رحم نمی کند و پس از خرابکاری در هواپیمای او اقدام به دزدیدن رئیس جمهور و دختر او می کند تا بدین وسیله بتواند به سلاح های هسته ای روسیه دست پیدا کند.

داستان کلی بازی بار دیگر یک روند تکراری را دنبال می کند و با توجه به انتقاداتی که بر تکراری بودن این داستان شده بود اما شرکت های سازنده به کار خود ادامه دادند و همان روند قبلی را تکرار کردند. اما اینجا لازم است اشاره ای کنیم به اینکه این داستان با اینکه تکراری است اما بازهم می تواند شما را میخکوب کند و نگذارد تا چشم از مانیتور بردارید.

نکته مهم:

یکی از مهمترین نکات این بازی در آخرین صحنه آن رقم میخورد جایی که کاپیتان پرایس در تلاش برای روشن کردن فندک خود است. این صحنه حرف و حدیث های بسیار زیادی برپا کرد و بر سر آن دعواهایی هم به وجود آمد.

در این صحنه مشاهده می کنیم که کاپیتان پرایس پس از سه بار تلاش فندک خود را روشن کرده و در آرامش مشغول به سیگار  کشیدن می شود.

از دیگاه سیاسی عده ای این صحنه را به جنگ های جهانی مربوط کرده اند و به نوعی جنگ جهانی بعدی را پیش بینی می کنند که پس از آن جهان به آرامش خواهد رسید. اما این دیدگاه بیشتر جاه طلبانه است و نمیتوان آن را درست دانست.

اگر از نظر COD به آن نگاه کنیم می توانیم تلاش اول را به MW1 تلاش دوم را به MW2 و تلاش سوم که همراه با روشن شدن فندک است به MW3 ربط داد و در اینجا داستان کاپیتان پرایس به پایان می رسد و او می تواند در آرامش زندگی کند

داستان بازی را تا حدی که لذت آن برای شما باقی بماند بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که داستان تکراری این بازی همچنان جذاب است و می تواند شما را سرگرم کند. اما حالا باید به گیم پلی و سبک بازی بپردازیم:

گیم پلی:

همیشه گیم پلی سری بازی های COD موجب شگفتی ما شده اند و با ارائه یک بازی روان و جذاب تمام مخاطبان سبک تیر اندازی را تا ساعت ها پای بازی نگه داشته است و حتی افرادی که از این سبک خوششان نمی آید هم این بازی را ستایش می کنند. این ها همه نشانه هایی از یک گیم پلی بسیار زیبا است.

بیشتر تکیه بازی ندای وظیفه بر روی تنوع اسلحه های آن است و در این خصوص باید به برخی از نکات ضعف و قدرت آن اشاره کنیم.

همانطور که اشاره کردیم تنوع سلاح ها در این بازی بسیار زیاد است و می تواند تمام افراد را راضی نگاه دارد. دربازی شما می توانید از به روزترین و پیشرفته ترین سلاح ها استفاده کنید.و همچنین مدل های تکامل یافته از مدل های قدیمی مانند AK47  نیز در روبروی شما وجود دارد.

این تنوع سلاحی باعث بروز اشکالاتی نیز شده است.برای مثال کمتر پیش می آید که مهمات خود را تمام کنید و به نوعی این امر هیچ وقت اتفاق نمی افتد و در صورت رخ داد تنها کافی است اسلحه دیگری از روی زمین بر دارید. این امر باعث شده که بازی تا حدی از دنیای واقعی فاصله بگیرد.از بحث اسلحه ها که خارج شویم به روند بازی می رسیم. در اینجا باید تعدادی از اشکلات یا باگ های این بازی بپردازیم. یکی از مهمترین اشکالات این بازی که در تمام سری بازی های COD نیز دیده می شود از بین رفتن دشمنان پشت شما پس از گذر از آن ها است.

این امر بدین معنا است که هرگاه دشمنان به شما حمله ور شدند تنها کافی است تا از گوشه ای به سرعت از منطقه خارج شوید پس از خروج متوجه می شوید که دیگر پشت شما کسی نیست اما تا وقتی که در یک نقطه ثابت بایستید مطمئن باشید که به این زودی ها دشمنان پایان نمی یابند.یکی دیگر از نکات ضعف بازی این است که شما در طول بازی تنها دوربین را تکان می دهید نه بازیکن را، اگر دقت داشته باشید می بینید که شما قادر به دیدن پوتین ها یا پای بازیکن نیستید و برای مثال در هنگام تردد از نردبان شما دستی را نمیبینید که میله ها را بگیرد. این را می توان هم ضعف گرافیک هم گیم پلی دانست.

مانند سری های قبلی بازی های جانبی نیز برای شما تحت عنوان Special Ops تدارک دیده شده است که می توانید از آن لذت ببرید.البته این بخش بیشتر برای تسلط پیدا کردن بر روی بازی طراحی شده است.

صداگذاری:

مانند بازی های فبل صداگذاری در بهترین حالت قرار دارد و روح کلی بازی را در خون شما به جریان در می آورد. این موسیقی به نوعی است که باعث می شود لحظات حماسی از ذهن شما خارج  نشود و لحظات جنگ را پر از شور و هیجان می کند. به طوری که بالا رفتن فشار خون را در رگ های خود حس می کنید و این تنها تاثیر موسیقی بی نظیر این بازی است.

برای مثال در مرحله معدن الماس بازی به یک نقطه اوجی می رسد که در صورت نبود آن موسیقی ما نمیتوانستیم به طور کامل آن را درک کنیم.

گرافیک و فیزیک:

گرافیک بازی نیز در حد بسیار عالی قرار دارد ولی باز هم اوج گرافیک را در محل های بسته و تاریک می بینیم ولی در فضاهای باز نیز گرافیک در سطح بسیار عالی قرار دارد.

این بازی بر روی موتور گرافیکی IW5.0 ساخته شده است که موتور ارتقا یافته MW2 یعنی IW4.0 است. بسیاری بر این اعتقادند که بازی بعدی از سری COD نیز بر روی همین موتور گرافیکی خواهد بود.از نکاتی که حتما باید به آن اشاره کرد عدم تخریب پذیری آن است. به  طوری که بازی را از حالت واقعی بسیار دور میکند. برای مثال چگونه میتوان برخورد یک موشک با دیوار و نریختن حتی یک سنگ از آن را توجیه کرد؟

سخن آخر:

در آخر به شما پیشنهاد میکنیم تا تجربه یک بازی زیبا را از دست ندهید و حتما آن را امتحان کیند اما توجه داشته باشید که رتبه جهانی این بازی تنها برای رده سنی بالای 18 سال است.

این بازی شاید داستان تکراری و با اشکالاتی در بخش های متفاوت است اما همجنان در این سبک پیش تاز استو تا مدتها بازی ای به آن نزدیک هم نمی تواند بشود.

شما می توانید این بازی را بر روی PC، PS3، XBOX360 انجام دهید.


طبقه بندی: خواندنی،  سیاسی،  فناوری، 
برچسب ها: call، بازی، چنگی،
ارسال توسط محمد امین زمانی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به محتویات سایت،این سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

http://casino.us.org