تبلیغات
وبلاگ خبری صاعقه - انتشار کاریکاتورهای اهانت‌آمیز علیه پیامبر اسلام(ص)
وبلاگ خبری صاعقه
صاعقه،هر روز با آخرین و بهترین اخبار

یک مجله فرانسوی که پیش از این اعلام کرده بود قصد دارد چندین کاریکاتور موهن را منتشر کند، امروز دست به این اقدام زد و چندین کاریکاتور موهن به پیامبر اسلام منتشر کرد.

مجله فرانسوی «شارلی هبدو»، مجله‌ای است که امروز اقدام به انتشار این کاریکاتورها کرد. سردبیر این نشریه پیش از این در برابر هشدارهای برخی مسئولان فرانسوی نسبت به تبعات این اقدام، اعلام کرده بود که انتشار این تصاویر نشان‌دهنده آزادی بیان است.

این مجله سال گذشته نیز کاریکاتورهای موهن دیگری را منتشر کرده بود که اقدام این مجله به بروز اعتراضات گسترده مسلمانان فرانسه و اروپا انجامید.

انتشار این تصاویر در حالی انجام شده است که اخیرا ساخت و انتشار فیلمی موهن موجب شکل‌گیری تظاهرات‌های گسترده‌ای در جهان اسلام شده است.

فرانسه کشوری است که بیشترین جمعیت مسلمان اروپا را دارد و این اقدام مجله «شارلی هبدو» قطعا پیامدهای شدیدی برای مسئولان آن خواهد داشت. مسئولان این مجله پیش از انتشار این تصاویر گفته بودند که این کاریکاتورها «تکان‌دهنده» خواهد بود.

انتشار این تصاویر همچنین با دستور ممنوعیت تظاهرات‌های مسلمانان در شهرهای فرانسه علیه فیلم موهن همزمان شده است.

در پی تصمیم مجله طنز فرانسوی «شارلی هبدو» برای چاپ کاریکاتورهای اهانت‌آمیز به پیامبر اسلام (ص)، خودروهای پلیس ضدشورش فرانسه از پیش از انتشار این نشریه مقابل دفتر مجله مستقر شدند.

بر اساس این گزارش، دفتر مجله شارلی هبدو در پاریس از عصر روز گذشته از بیم مورد حمله واقع شدن به دلیل انتشار کاریکاتورهای موهن به پیامبر، تحت کنترل نیروهای امنیتی فرانسه درآمده است.

استقرار نیروهای امنیتی و پلیس ضدشورش فرانسه در اطراف ساختمان مجله شارلی هبدو پس از آن صورت گرفت که مدیر این نشریه طنز فرانسوی اعلام کرد که قصد دارد روز چهارشنبه تصاویر و کاریکاتورهایی موهن از پیامبر اسلام را در نشریه خود چاپ کند.

در پی انتشار کاریکارتورهای جدید موهن از پیامبر اسلام(ص) در نشریه فرانسوی شارلی ابدو (Charlie Hebdo) سفارتخانه های فرانسه در مناطق مختلف جهان از ترس خشم اسلامگرایان در آماده باش قرار گرفته اند.

ارسال توسط محمد امین زمانی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با توجه به محتویات سایت،این سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

http://casino.us.org